szkoła

Nasze profile klas:

Dowiedz się Więcej

Co nas wyróżnia?

Innowacyjny, autorski program „Mentoring w Sobieskim” mający na celu  poznanie przez ucznia praktycznej strony przyszłej profesji: lekarza, biznesmena, inżyniera, prawnika, dziennikarza
100% zdanych matur
życzliwa atmosfera,
którą szczególnie sobie cenią nasi uczniowie
Język angielski realizowany w zakresie rozszerzonym przez cały cykl kształcenia. Zwiększona liczba godzin z przedmiotów rozszerzonych już od pierwszej klasy.

nauka języków obcych w małych (od 5 do 12 osób) grupach ustalonych wg zaawansowania uczniów
profesjonalna kadra nauczycielska dostosowująca metody i formy pracy do indywidualnych i grupowych potrzeb
nauka w małych klasach
(maksymalnie 18 osób)

O szkole

Nasza szkoła to nie tylko miejsce zdobywania wiedzy, ale też otwartego dialogu młodzieży z nauczycielami. Rozwijamy zdolności i umiejętności naszych uczniów, pomagamy w dokonywaniu trafnych wyborów i pokonywaniu trudności.

Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego to szkoła o ustalonej, potwierdzonej wieloma sukcesami renomie. Istnieje już 30 lat, niezmiennie utrzymując wysoki poziom nauczania. Potwierdzają to wyniki egzaminów maturalnych – jesteśmy jednym z najlepszych lubelskich liceów. Nasi uczniowie biorą udział w olimpiadach i konkursach, zdobywając liczne tytuły laureatów i finalistów. Z powodzeniem studiują na renomowanych uczelniach, również za granicą.

Ludzie Sobieskiego

Poznaj zespół pedagogów